Kampania 1% była możliwa dzięki współpracy wolontriuszy, artystów,

sportowców, fotografików.

Serdecznie dziękujemy, tym którzy się w to włączyli.

 

Wolontaiusze:

 

 • Karolina Przech
 • Patrycja Przech
 • Karina Wenarska
 • Karolina Rak
 • Dagmara Róg
 • Dominik Róg
 • Michał Mendyk
 • Dominika Czarnota
 • Żaneta Naurecka
 • Joanna Bańka

 

Znani Kraśniczanie:

 • Członkowie Zespołu Pawkin
 • Kamil Janik
 • Paweł Mazur -Pitzo
 • Barbara Mazur

 

Fotograficy:

 • Aleksandra Kudła
 • Aneta Sapuła
 • Greg Kajda
 • Grzegorz Żak
 • Grzegorz Jankowski

 

 

Współpraca:

 • dotMedia
 • Visual Studio

 

Znani kraśniczanie pomagają pomagać. Finalista telewizyjnego show „Mam Talent” Paweł Pitzo Mazur, zawodnik MMA Kamil Janik, choreografka wyróżniona tytułem „Kraśniczanin Roku” Barbara Jaworska-Mazur i popularny zespół rockowy Pawkin. Co ich połączyło? Wszyscy oni wspierają kampanię Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Kraśniku w pozyskiwaniu 1% podatku na potrzeby jego działalności. Wzięli oni udział w sesjach zdjęciowych oraz nakręcili spoty promujące przekazywanie 1% na rzecz organizacji.

W blaskach fleszy, po obydwu stronach obiektywu dwa dni pracowali ludzie, którzy chcą pomagać.

- Kampania 1% połączyła tych, co na co dzień pomagają, wolontariuszy,  fotografików, dziennikarzy, artystów, sportowców. – mówi Aneta Sapuła, prezes stowarzyszenia - Wszyscy zaangażowali się w to, by zmieniać świat na lepszy, by łatwiej nam się pomagało: młodszym, słabszym czy też, mniej zaradnym. To Ci ludzie pokazali, że są odpowiedzialni za swoje środowisko i osoby, które są wokół nich.

Dlaczego wzięli udział w kampanii? Co sprawiło, że poświęcili swój czas?

- Jeżeli mamy możliwość pomóc, to robimy to. Połowa naszego zespołu pochodzi z Kraśnika, to też powód, żeby zaangażować się w działania lokalnej organizacji. – mówi Ireneusz Muszyński, menager zespołu Pawkin - Uważam, że to fantastyczne, że w Kraśniku są ludzie, którzy chcą pomagać dzieciom, że jest młodzież - wolontariusze poświęcający swój czas na niesienie pomocy innym. To świetnie, że coś takiego się dzieje i cieszymy się, że wzięliśmy udział w akcji 1% dla Centrum Wolontariatu.

- Zgodziłam się, bo wiem, że warto wspierać młodych i aktywnych ludzi. - Barbara Jaworska-Mazur o swoim udziale w kampanii - Niech rozwijają siebie i kulturę w naszym mieście.

- Pochodzę z Kraśnika – mówi Paweł Pitzo Mazur - kampanię prowadzi kraśnickie Centrum Wolontariatu. Mój skromny udział w kampanii to możliwość zrobienia czegoś pozytywnego w swoim rodzinnym mieście. Popieram pozytywne działania. W tym nieco szarym i zapędzonym świecie odrobina uśmiechu i dobra jest na wagę złota.

Oprócz znanych osób w akcji wzięli udział wolontariusze działający w Centrum Wolontariatu. Akcja prowadzona jest na szczytny cel. Ale oprócz tego, podczas sesji jej uczestnicy także dobrze się bawili wymyślając pomysły na zdjęcia czy spoty promujące wspieranie organizacji.

Dagmara Róg- Wzięłam udział w tej kampanii, ponieważ bardzo lubię pomagać innym i sprawiać uśmiech młodszym i starszym A 1% to jest bardzo fajna akcja! Żaneta Naurecka - Mam dużo wolnego czasu i chcę go dobrze wykorzystać, uwielbiam dzieci i chcę im pomagać, tak samo ważne jest poświęcenie czasu starszym osobom, dla mnie to jedna godzinka, a dla pensjonariusza DPS cały szczęśliwy dzień. Kampania 1% jest bardzo ważna, pomoże funkcjonować Centrum Wolontariatu, w którym się udzielam, w który poznałam wielu wspaniałych ludzi, bo wolontariat to też świetna przygoda. Karolina Przech - Wzięłam udział w akcji bo wiem, że warto pomagać. To nic nie kosztuje, a tak wiele znaczy. Karina Wenarska - Warto pomagać. Pomagając dajemy innym uśmiech.

Sesję społeczne wykonali lokalni fotografowie zrzeszeni w lokalnym Fotoklubie. Jej efekty będzie można oglądać na promujących akcję plakatach, reklamach w internecie – na Centrum Wolontariatu http://wolontariatkrasnik.pl/, portalu facebook, czy w lokalnych mediach.

- Bo ten 1% pomoże napełnić niejeden pusty brzuszek, pomoże spełnić marzenia - Aleksandra Kudła – fotografik

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Kraśniku istnieje od 2003 roku. Od 2008 prowadzi Świetlicę Środowiskową „Słońce na dłoni”.

- Wiele szczęścia daje mi to że mogę być w Centrum Wolontariatu. – Dominika Czarnota, wolontariuszka - Spotkania z innymi wolontariuszami, dziećmi i osobami, którym jest potrzebna pomoc stało się częścią mojego życia, bez której już teraz nie umiem funkcjonować. Widok szczęśliwych dzieci daje mi pozytywną energię na kolejne dni. Wolontariat i chęć niesienia pomocy daje mi dużo radości.

- Świetlica to często drugi dom dla dzieci i młodzieży. - mówi Aneta Sapuła, prezes stowarzyszenia - Koordynujemy też pracę wolontariuszy na Oddziale Dzieci i Młodzieży w Kraśniku. Nasi wolontariusze systematycznie bywają także w Domu Pomocy Społecznej. Do realizacji tych zadań włącza się wielu ludzi, darczyńców, sponsorów i wolontariuszy. Dzięki funduszom zebranym w ramach 1% możemy prowadzić placówkę, rozwijać wolontariat, uczyć i wychowywać do odpowiedzialności społecznej… A także zmieniać świat na lepszy, żeby ludzie częściej się uśmiechali.

 

Zamień 1% podatku na 100 uśmiechów - przekaż 1 % podatku na Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Kraśniku. Jest to bardzo proste, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nr KRS 0000 182 998