Balet

Centrum Wolontariatu organizuje zajęcia baletowe od 2013 roku. Zachęcamy do udziału w zajęciach taneczno-baletowych, ponieważ to najlepszy sposób, aby uchronić dziecko przed wieloma powszechnymi schorzeniami, takimi jak wady postawy, „garbienie się”, płaskostopie, skrzywienia kręgosłupa powstałe w wyniku złych nawyków (chociażby noszenia plecaka na jednym ramieniu), nieprawidłowego stawiania stóp itp.

Co więcej, na zajęciach Wasze pociechy rozciągają i wzmacniają mięśnie kluczowe dla prawidłowego rozwoju ruchowego, uczą się estetyki, gracji i swobody ruchu, wyrabiają wrażliwość muzyczną, umiejętność koncentracji oraz precyzję w działaniu.

Dzięki zajęciom baletowym dzieci:

- uzyskają prawidłową, prostą postawę;

- wzmocnią wszystkie partie mięśni, a w szczególności mięśnie brzucha oraz grzbietu,

które odpowiadają za utrzymywanie kręgosłupa w prawidłowej pozycji;

- intensywnie rozciągną mięśnie, co pozwoli na zwiększenie zakresu ruchu;

- wyćwiczą koordynację i nabiorą świadomości ruchu;

- nabiorą poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej;

- opanują podstawy tańca klasycznego;

- wyćwiczą koncentrację i precyzję działania.


Zajęcia taneczno-baletowe są również świetnym przygotowaniem do uprawiania niemalże wszystkich innych sportów, począwszy od tańca, łyżwiarstwa figurowego i gimnastyki artystycznej.

Na zajęcia zapraszamy dzieci już od 3 roku życia! Zajęcia odbywać się będą od października. Szczegółowy plan zajęć podamy już niebawem.

Zapraszamy!


Informacje i zapisy:

Biuro Stowarzyszenia 513-606-783,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Koordynator zajęć: Katarzyna Woźna tel. 783-550-102